
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Features | Selectable Low Pass Filter |
| Axis | X, Y |
| Output Type | Digital |
| Max Supply Voltage | 5 V |
| Min Supply Voltage | 3.3 V |
| Sensor Type | 2 Axis |
| Resolution | 10 bit, 12 bit |
| Sensitivity (mV/g) | |
| Interface Type(Data Interface) | SPI |
| Acceleration | 120 g |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
